Ne-kurz tvůrčího psaní

Možná to máš v hlavě už celý roky. Nápad na román. E-knihu. Sbírku povídek. Nebo „jen“ touhu psát a svíravý pocit u srdce, když vidíš druhé, jak TO dělají.

Možná už píšeš, ale Tvoje Múza se po několika stránkách vždycky unaví a odjede na dovolenou, ze které se odmítá vrátit. A Ty začínáš znova a znova a vršíš jeden nedotažený projekt na druhý.

Možná Ti stránky přibývají, ale každá z nich je vydřená a vypocená. Nemáš radost z tvorby – a z výsledku už vůbec ne. Někde hluboko cítíš, že máš na víc – ale jak se k tomu „víc“ dostat?

Pokud ses právě poznala, jsi tu správně.

Znám cestu, jak z toho ven. Prošlapala jsem ji pro Tebe a teď Ti ji chci ukázat.

Je to…

🍀

🍀

Jedinečný 7-týdenní online program s živým provázením, díky kterému přestaneš své příběhy vymýšlet – a začneš tvořit z Inspirace.

Proč ne-kuz? Kurzy tvůrčího psaní obvykle vycházejí z předpokladu, že potřebuješ připravit příběh. Pomocí osnovy, charakteristiky postav atd. Já bych Ti ale ráda nabídla jiný pohled.

Příběh připravit nepotřebuješ. Už je připravený. Potřebuješ připravit sebe. A pak zaznamenat, co Ti přijde.

🍀

Čeká Tě intenzivních 7 týdnů, díky kterým:

🔥 Podnikneš aktivní kroky pro získání Inspirace – a brzy zjistíš, že chodí sama.

🔥 Získáš účinné nástroje pro případ, že by ses zase sekla.

🔥 Naučíš se tvořit s lehkostí, bez milionu pouček a pravidel.

🔥 Psaní si užiješ. A pamatuj, je důležité, aby se autor bavil – pokud se má bavit čtenář.

🔥 Budeš mít radost z toho, co vytvoříš – a omezíš přepisování.

A to není všechno! Pokud budeš cvičení z kurzu pravidelně opakovat, čekají Tě „vedlejší účinky“:

✨ Inspirace Ti bude chodit i v jiných oblastech života.

✨ Budeš celkově kreativnější – a šťastnější.

✨ Plynutí, důvěra a odevzdání, které si osvojíš v tvorbě, se začnou propisovat do Tvé každodennosti – což je v současné nejisté době k nezaplacení.

🍀

Kdy vyrážíme na cestu?

            

Kurz začíná v pondělí 3. května a končí také v pondělí 21. června.

Přihlásit se můžeš do pátku 30. dubna.

První mail s předúkoly Ti přijde týden před začátkem kurzu (případně o něco později, pokud se přihlásíš až na poslední chvíli.

🍀

Čekají Tě 4 moduly:  

🐬 Hravý týden:

naučíš se, jak nebrat svou tvorbu tak vážně a uvolnit se do ní. Zbavíš se tlaku na výkon.

👁️ Smyslové týdny:

když nemáš příběh „vymýšlet“, jak se k němu dostat? Přes Tvé smysly! Ukážu Ti jak.

🌊Týdny temných vod:

aneb jak si poradit s Tvými tvůrčími bloky – a jak můžeš kreativitu využít, aby ses vypořádala s náročnými životními situacemi. Zde dostaneš jako bonus jednu mou povídku, která Ti celý proces vysvětlí v symbolické rovině.

🧘‍♀️ Týdny pouštění:

proč nechat tvůrčímu procesu volný průběh – a hlavně jak. Aneb když se příběhy píší samy.

🍀

V každém modulu:

✒️ Dostaneš postupně 3 maily s úkoly ve formátu pdf.

👥 Se setkáme na Zoomu při zhruba hodinovém online sdílení, kde budeš mít možnost probrat všechny Tvé úspěchy i záseky – a taky se s námi podělit o svou tvorbu. Uvidíme se tedy celkem čtyřikrát.

🤝 Budeš mít mou stálou podporu ve skupině na platformě Slack.

🍀

A kdo že vlastně jsem a proč jsem si jistá, že TO funguje?

Julča, žena píšící od chvíle, kdy se to jako malá naučila. Mnoho let jsem však bojovala s tím, s čím možná teď Ty. Nedokázala jsem dotahovat své projekty do konce a můj počítač se plnil rozdělanými romány s jednou či dvěma kapitolami.

Dokud mi v roce 2020 objevení kouzelného světa intuitivní tvorby zcela neproměnilo život a já za necelého půl roku nenapsala dvanáct (!) let odkládaný román. Momentálně ho připravuju k vydání.

Kromě psaní mám mnoho let zkušeností s lektorskou činností v rozličných oborech (od češtiny a cizích jazyků po historické přednášky a matematiku. Multipotenciál, no 😄). Ráda předávám to, co si osvojím a v čem vidím smysl. Moji studenti na mně často oceňují smysl pro humor, trpělivost a nadhled. Tohle všechno Ti ráda nabídnu. A Ty s největší pravděpodobností brzy zjistíš, že věci, které se Ti zdály k uzoufání složité, jsou ve skutečnosti jasnější než facka.

Více o mně si můžeš přečíst TADY.

🍀

A jaké jsou ohlasy na moji tvorbu?

„Julie, nemám slov. Teď jsem dočetla tvůj e-book. Měla jsem nepočítaně husí kůži… Úplně mi to vzalo dech. Je to úžasný, je to nádherný… normálně tady z toho brečím. Je to úžasný, ty jsi úžasná… a co sdílíš a jak to sdílíš… Klobouk dolů! Úžasná práce, úžasně nasdíleno, úžasně zprostředkováno. Je v něm neuvěřitelná síla. Míří přímo do srdce ♥️“ Daria Molnár,  dariamolnar.com

„Hezký den, právě jsem dočetla vaši knížku a musím říct, že je to opravdu povedené ♥️. Knížka předává to nejdůležitější- naději. Naději, že jednou zase bude líp. Pomohla mi si uvědomit pár věcí a chvílemi mě i dojímala. Co k tomu říct víc? Snad jenom, že svět má štěstí, že jste tenkrát život nevzdala, protože můžete teď pomoci těm, kteří to potřebují. Děkuju! “ autorka blogu  navybranou.cz

🍀

Na své knížky jsem čekala dlouhé roky. Kolik let chceš čekat Ty?

Nebo se pustíš do akce… TEĎ?

🍀

Jaká je výše Tvé investice?

Získáš:

✅ 13 emailů s úkoly,

✅ 4 skupinová setkání (3 × čtvrtek v 18:30 a 1 × pondělí ve stejný čas),

✅ 7 týdnů mé podpory ve skupině

✅ …a dost možná mnoho ušetřených ztracených let bez tvoření.

🍀

Jaká je hodnota ne-kurzu?

Nevyčíslitelná. Odneseš si totiž mnohem víc, než „jen“ popsané stránky papíru. Nabízím Ti radikální proměnu Tvého pohledu na tvorbu – a v důsledku toho i na život. Jedno a druhé totiž nelze oddělit. Díky kurzu se pro Tebe psaní příběhů stane zároveň fascinující a neopakovatelnou školou seberozvoje.

To vše jsem se rozhodla Ti nabídnout za

6 577 Kč

Ale pozor! Pro tento první běh platí exkluzivní snížená sazba, která už se nebude nikdy opakovat:

3 277 Kč

Míst v kurzu je omezený počet. Čekají pouze na malou skupinku odvážných žen. Budeš jednou z nich?

🍀

Přihlášky do kurzu jsou momentálně uzavřeny, ale neboj, další možnost bude už brzy. Během měsíce května se na webu objeví možnost zápisu na čekací listinu. Podzimní termín kurzu pak plánuji se startem na začátku září. Chceš si už teď zajistit místo, nebo se na cokoli zeptat? Piš na mail julie@nahoupacce.cz.

🍀

Je kurz pro každého? Rozhodně ne. Je pro Tebe? Ano, pokud:

✅ Jsi ochotná do své kreativity investovat čas a úsilí. Budeš potřebovat minimálně tři hodinové bloky každý týden plus čtyřikrát hodinu na skupinová setkání.

✅ Jsi ochotná si připustit myšlenku, že tvořit z Inspirace je možné.

✅ Z klasických kurzů tvůrčího psaní máš osypky. Pokud ano, tenhle ne-kurz je přesně pro Tebe.

Tenhle program naopak není pro Tebe, když:

❌ Nejsi ochotná si udělat čas a chceš výsledky bez práce.

❌ Vyhovuje Ti racionální přístup, ráda si tvoříš osnovy a chceš mít vše rozplánované dopředu.

❌ Ze slov jako „duše“, „energie“ a „plynutí“ se Ti obrací žaludek, protože jsou na Tebe moc „ezo“.

🍀

Pořád si nejsi jistá? Nabízím Ti možnost nezávazného chatu nebo videohovoru, ve kterém Ti zodpovím všechny Tvé otázky. A hlavně, budeš mít možnost zjistit, jestli si sedneme lidsky. Napiš mi na mail julie@nahoupacce.cz, nebo do zpráv na Instagram: @umeni_nahoupacce.

🍀

Možná bys ještě ráda věděla…

Zaručíš mi, že za těch sedm týdnů napíšu knihu?

Ne, nezaručím. I když na netu jsou kurzy, které Ti to slíbí i za kratší dobu. Mým cílem ale není kvantita, ale kvalita. Ne zaplnit co nejvíc stránek čímkoli, ale psaní si užít – a tvořit tak, abys s tím byla spokojená. Nástroje z kurzu pak můžeš používat dál i po jeho skončení.

Dáš mi návod na bestseller?

Ne. Nevěřím, že by existoval. A i kdyby – jeho následování by vedlo jen k psaní knih jako přes kopírák. A to určitě nechceš.

Mám práci na plný úvazek. Budu stíhat online setkání?

Setkání plánuju na večerní hodiny, v tuto chvíli počítám se třemi čtvrtky a jedním pondělkem, vždy v 18:30. Ale vzhledem k tomu, že skupina bude malá, můžeme se vždycky nějak domluvit 🙂

Zajímalo by mě, jak píšeš Ty.

Prima, od toho mám blog. Existuje od roku 2012 a najdeš na něm všehochuť od úvah přes povídky až po básně. Pokud Tě zajímaly úryvky z mé knihy, mrkni na Instagram @umeni_nahoupacce.

Co je to Slack? Neznám ho a nemám. Proč není skupina na Facebooku?

Slack je platforma pro skupinové sdílení. Neboj, k tomu, jak se na ní pohybovat, ode mě dostaneš návod. Není to nic těžkého. A proč ne Facebook? Ber to jako součást mé péče o Tvou kreativitu. Protože jen málo z nás dovede Facebook používat opravdu vědomě – a často se stane, že místo deseti minut ve skupině strávíš navrch půl hodiny scrollováním a zíráním na obrázky koťátek – v lepším případě. A to Tvému psaní rozhodně neprospěje.

🍀

Máš další otázky? Těším se na Tebe na mailu julie@nahoupacce.cz