Markétka od pana Bulgakova

14 Úno

Jak vysokou cenu byste byli ochotni zaplatit za skutečně účinný lék na všechnu bolest? Právě o tom pojednává moje báseň z dubna 2014. Je inspirována mým oblíbeným románem Mistr a Markétka od Michaila Bulgakova, ovšem spíše volně inspirována. Kdo četli, vědí, že Bulgakovova Markétka nemusela ďábla shánět ani mu přinášet velké oběti – a on se přesto zachoval náramně neďábelsky a vytáhl jejího Mistra z blázince.

Nicméně ne každému se poštěstí, aby ho navštívil čert a nabídl elegantní vyřešení jeho největších starostí – aneb když nechce Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi.

Markétka od pana Bulgakova
 
Zdá se, že Bůh mne oslyšel
Že prosby moje v nebe marně zněly
Tak volám toho, kdo naslouchat by chtě
Ať dobrý je, či od zla zčernal celý
pro pomoc půjdu k světla nepříteli
Ať ďábel sám teď uslyší má slova
Já nejsem z těch, jichž ruce by se chvěly
Já Markétka od pana Bulgakova
 
Když v nebi na mě nikdo nevzpomněl
Ač mince své jsem dala na kostely
Tak půjdu tam, kam businessman vždy šel
Kde pro obchody smysl vždycky měli
Kde ďábel má právníků dav celý
Kde platíš jednou a ne pořád znova
Kde kapitálu vládu vymysleli
Já Markétka od pana Bulgakova
 
Když každý jiný mi své dveře uzavřel
Ušpiním krví úpis ďáblu skvělý
Podpis dle vzoru by se dole skvěl
Jak v bance mi to zlehka připomněli
Proč na pomoc by potom nepřispěly
Démonů houfy, vždyť duše má teď nová
Je jejich akcie. Ó úlovek to skvělý
Já Markétka od pana Bulgakova
 
Prachy mi tento obchod sotva získat měl
Já proto chci jít do podniku do ďáblova
By milý můj zpět zdraví získat směl
Já Markétka od pana Bulgakova
 
13. dubna 2014

4 odpovědi na “Markétka od pana Bulgakova

  1. Raději bych prosila Anděly 🙂 Když prosíme o pomoc, a chceme být vyslyšeni, myslím, že Bůh nehledí na to, kdo dá peníze na kostel. Četla jsem tvůj odkaz na Marii Magdalenu, ono je to rozhodně zajímavé, a v poslední době se vyskytlo hodně podobných poselství, jedni komunikují s anděly, jiní s Aštarem Šaramem, je toho hodně. Sama věřím na pomoc andělů, jen se mi zdá, že je z toho v poslední době už byznys. Také mě napadá, že kdo přijímá přes vyšší čakry sdělení shůry, nikdy si nemůže být stoprocentně jistý, že jde opravdu o důvěryhodnou duchovní bytost. Ale je pravda, že ty směry, co nám ti nahoře předávají, jsou tak akorát pro náš duchovní vývoj potřebné, že i odpovídají našim schopnostem pochopit část něčeho tak složitého, jako je Bůh, nebo jak tomu říkáme, vesmírná inteligence.

  2. [1]: Díky moc, balady píšu moc ráda, časem na blogu určitě přibudou další.

    [2]: No, já taky anděly prosím, tahle báseň byla myšlena spíš jako nadsázka – nebo ventilace mých ne zrovna pozitivních emocí. Jak jsem už psala, na ďábla nevěřím. Byznys se dnes bohužel dělá ze spousty věcí, přijde mi, že už je to tak nějak zakódované v podstatě systému – bohužel… A ano, člověku přichází spousta věcí a málokdy je jasné, odkud se to vlastně bere… Ale tak, jak to píšeš Ty, mi to dává smysl.

  3. wau! Je to naozaj veľmi, veľmi úžasne napísané. Si talent :). Na diabla neverím a beriem ho prakticky rovnako ako ty. Ako naše druhé zlé ja. Niekedy je ľahšie sa tomu zlu podriadiť a získať niečo tak, akoby sme našou dobrotou a láskou nezískali…. niekedy sa zlo vypláca, ale samozrejmosťou by určite nemalo byť nikdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *