Velmi dospělá a rozumná

4 Zář

Jsem dospělá. Velmi dospělá a velmi rozumná. Velmi uměřená, zkrátka jak se sluší a patří.
Když mě tlačí a dřou lodičky, jednoduše je zuju a kráčím bosa. Parkem po trávě či ulicí po chodníku. Samozřejmě opatrně. Jsem přece dospělá a dbám o zdraví a o pohodlí svých nohou.


A jako dospělá a rozumná dáma se občas s potěšením zajdu zhoupnout na houpačku na dětské hřiště. Je to báječný způsob čištění mé tuze dospělé a tuze unavené hlavy. Ovšem až po setmění, samozřejmě. Dospělí jsou odsouzeni začít si hrát, až když děti usnou.

Jsem dospělá, a proto si ráda čtu natažená na trávníku. Ve slabých chvílích i knihy, na nichž by mělo stát varování: „Nevhodné pro dospělé čtenáře“. Nevhodné pro rozumné čtenáře. Být rozumná mám v popisu práce. Ovšem každý pracující má čas od času nárok na dovolenou. A proč se na ni nevydat do světa neuvěřitelných zážitků, jiných světů a šťastných konců?

Nepamatuju si mnoho ze svého dětství. Možná proto mám někdy potřebu prožívat ho znovu. Chovat se infantilně nebo pubertálně. Čím jsem dospělejší, tím víc. Mluvím příliš hlasitě, říkám věci, které se neříkají. Chovám se jako opilá v situacích, kdy mám v sobě tak maximálně dvě sklenice – vody!

Ráda vyplazuju pomyslně jazyk na svět a jeho pravidla.

Jsem dospělá a rozumná a proto dobře vím, že přílišná dospělost a rozumnost škodí zdraví. A úmyslně poškozovat své zdraví, to je přeci neuvěřitelně nerozumné a nedospělé!
Máte-li tedy pocit, že jste doopravdy dospělí, dokažte to! Prolézejte občas křovím a zhoupněte se na houpačce tak, až se vám rozhoupe i žaludek!

6 odpovědí na “Velmi dospělá a rozumná

  1. Moc pěkné, taktéž souhlasím. Sice jsem klasické dospělosti 18 let ještě nedosáhla, ale stejně se cítím mnohem a mnohem starší. 🙂 Avšak svou dětskou duši měnit nehodlám.

  2. Jsi skvělá. Houpání i čtení v trávě miluju. Dala jsem si tě mezi své oblíbené blogy, moc se mi u Tebe líbí.
    Říká se: Nebudete-li jako děti, nevejdete do Božího království.:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *